úvodní stránka

11. přikázání : HOAX nepřepošleš!!     Děkuji všem, kteří mi vloni poslali HOAX. Vždycky, třeba jen podvědomě, mi způsobí radost, když můj mobil klikne tadap - tadap a v předmětu mi sděluje, že mám novou emailovou zprávu. S jistotou si uvědomuji, že svět má o mě stále zájem, že tu nejsem zbytečně a desítky lidí se starají o moji informovanost. Letím zapnout počítač a se zrychleným tepem sleduji, jak právě dnes se loudavě a nekonečně dlouho zapínají jednotlivé systémy.

     Děkuji všem těm lidičkám surfujícím na internetu, že mi přeposílají různé obrázky, přáníčka, básničky, moudrosti, vtipy, absurdity, a jiné zajímavosti.

     Děkuji i té zvláštní skupině uživatelů, kteří mě zahrnují nejrůznějšími řetězovkami a letadly. Jen díky jim jsem poznal, ten tak zvláštní slohový útvar, kde zoufalé volání o pomoc přechází ve vyhrožování. 
     Když pominu pravopis, který by nevymyslel ani ten nejpitomější translátor, předkládám jeden z nejvydařenějších:

     „Tady ti neco posilam.Kdyz prave zacinas cist tohle neprestavej nebo seti stane něco spatneho .jmenuji se Daisy je mi 7let mam blond vlasy adesive oci.Nemam nos a usi jsem mrtva.Pokud tohle neposles 15lidemzjevim se dnes večer u tvé postele s nožem a zabiju te.to není vtip!Necodobreho se ti stanev 15:22-někdo ti zavola nebo k tobepromluvi a rekneMILUJI TE!!! P.S.: NEPORUS TO... Sorry ze ti to posilam.Posilam te ze strachu. Ne o sebe ale o sve blizke.Tento dopis pochaziz Venezuely byl vyslan aby zmenit tvuj život a udelal testastnejsi.Posli tento dopis 20lidem do 96hodin.Zmeny se dockas do 5dnu.Alena Kovaříkova která to poslala 22 lidem v losovani vyhralaautomobil. Erik Pražák který tomuto mejlu neuveril do 5dnu dostalrakovinu

     Tyjo. Uhnat si rakovinu do 5 dnů, to je teda mazec.

11. přikázání : HOAX nepřepošleš!!     Děkuji i jiným, kteří byli tak milí a laskaví a seznámili mě s dvouměsíční holčičkou, která trpí mozkovým nádorem a chudí rodiče nemají na léčení její leukémie. Děkuji za to všem, co mě tak nenásilně uvedli do obrazu, co takový nádor vyvádí. Stačí přeposlat tuto zprávu co nejvíce lidem a z každého mejlu daruje společnost AOL 5 pencí na její operaci. Nevím, jak společnost AOL zjistí, kolik jsem přeposlal mejlů, snad někoho od nich napadne a zazvoní jednoho krásného dne u mých dveří a zeptá se. Pro tu příležitost musím být připraven a permanentně mám doma stále čerstvé chlebíčky, kávu a něco ostřejšího. Jedno mi je ale jasné! Holčička už žije 5 let a stále má dva měsíce. Díky AOL nestárne a to si jistě zaslouží patřičného pohoštění.

     Děkuji všem těm, že jsem měl možnost se tak seznámit z jinou těžce popálenou holčičkou z Polska a s pětiletým chlapečkem z Etiopie. Oni taktéž, díky výše zmíněné a mě neznámé společnosti AOL, žijí podivným internetovým životem dlouhá léta a hlavně: Nestárnou!!!

     Děkuji všem, co mě naučili používat při přeposílávání HOAXU krom rukou a očí i mozek. Díky všem těm jsem pochopil, co jsou to vyhledávače, díky jim jsem se naučil zadat první frázi do příslušného prohlížeče a v okamžení jsem zjistil jak ten nebo ta trpící již dlouho koluje, nestárne a obtěžuje naše již tak zjitřená srdce.

     Jen tak pro jistotku: HOAX znamená mystifikovat, napálit, falešná zpráva, podvod, smyšlenka, žert, tropit si žerty, vystřelit si (z někoho), kanadský žertík, kachna a tak podobně.

     Jenom za poslední rok jsem nepřeposlal asi 171 HOAXU, 46 mně vyhrožovalo smrtí, 78 těžkou chorobou, 121 neštěstím, které stihne mě i mé blízké, 38 ztrátou majetku, 17 zavirováním počítače, jeden, který mě pobavil tvrdil, že jestli zprávu přepošlu 9 známým (přesně), ukáže se mi na monitoru malé video. Jiný zase sliboval, že 22 zpráv bude stačit, aby mi květinka ICQ zmodrala a službu budu mít zdarma, v opačném případě budu společnosti dlužit půl milionu. Samozřejmě dolarů.
     Nic z toho se nestalo. Nejsem mrtvý, nemarodím, nedlužím a také HOAXY nikomu neposílám. Pokud by se tak stalo, musel bych vyjít před vrata, stáhnout si kalhoty, namazat se marmeládou a řvát na celý svět:

Tady je blbec - všichni sem!

     Přesně tak, jak to volal náš učitel dílenských praktik Hájek, při obchůzce mezi pilujícími studenty. To je rovina? Dyť je to křivárna. Budiž mu věčná sláva.

     (nabízí se klasika)
     PS: Pokud tento fejeton neodešlete do 5 vteřin aspoň 1365 lidem sežere vás dnes v 17:30 modrý dinosaurus.Mám lepší nápad na hoax. Posílejte todleto:
Skutecne_to_funguje.jpg


Líbilo se kocourkové? A kam dál? Tak mrkněte třeba sem:

Jak jsem digitalizoval

10. dimenze přednáška

Fejeton o kompromisu, optimalizaci a koncenzu

Fejeton o prozřetelnosti

I auto má duši

V zemi soumraku

 Předchozí    Další 
Googlepage rank
CMS PRO-WEB