úvodní stránka

21. 12. 2012

 

Do konce světa (prý) zbývá:


Script z webu http://odpocetcasu.xoe.cz

21._12._2012.jpgBude konec světa! Není týdne, aby na mě tento kostlivec odněkud nevyjuknul. Aspoň jednou. Neuvěřitelně magické datum. 3 jedničky a 4 dvojky. A navíc! Když sečtete všechna čísla vyjde vám 11 a začínáte se třást a součet 1+1 zase dvojka. A nebudete už moci z toho usnout a když se vám to podaří, probudíte se uprostřed noci propoceni hrůzou!

Není jiné volby. Před osudem neutečete a při představě různých katastrofických scénářů zapomenete, že panika lidstvo zachvátila již v roce 1000. I v roce 1533 jistý německý farář pronesl proroctví o konci světa. Farář se jmenoval Stiefel (česky bota). Také odtud pochází frazeologismus: "Udělat botu!" Existuje i jedna sekta, která předpovídala konec světa tutově na rok 1914, 1925, 1975 a pak ob rok. Dnes, poučeni, raději tvrdí, že zkáza světa může přijít každým dnem.

Jak by mohla Země zaniknout? Zde je několik příkladů katastrof, které si představit dokážeme. Globální oteplování nebo ochlazování, podle toho, jak se to jistým lobistickým skupinám hodí. Zvýšená nebo snížená slunečni aktivita, světová válka, přepólování zemského magnetismu, výbuch supervulkánu, dopad asteroidu.

Ale jistě budou katastrofy i jiné, které si představit neumíme. A nastane pak soudný den. I zatroubí třetí anděl a zřítí se z nebe veliká hvězda hořící jako pochodeň a padne na třetinu řek a na prameny vod. Jméno té hvězdy bude Pelyněk. Třetina vod se pak změní v pelyněk a množství lidí umře z těch vod, protože byly otráveny (Bible Zj 8,10-11).

Já však stále věřím, že ve finále usedne Bruce Willis do rakety, ostatně tak jako vždy v holywoodských filmech, zachrání svět a celá Amerika bude tleskat. Ne, nechci nijak zlehčovat blížící se Armagedon, ale cosi mě přece jenom hlava nebere.


armagedon.jpg

    
To, že jednou život na Zemi v této, nebo v jakékoliv jiné formě skončí, s tím budou souhlasit všichni. Jde jen o maličkost. O datum. Numerologové vycházejí z nejvíce rozšířeného tak zvaného gregoriánského kalendáře. Kalendáře, který vznikl ale až za pontifikátu papeže Řehoře XIII. roku 1582. Přitom jeho předchůdce kalendář juliánský, který zavedl Julius Caesar, fungoval velice dobře již od roku 45 př.n.l. Velikonoční neděle ale ani zdaleka nebyla tou první nedělí po prvním jarním úplňku, což byl pro římskokatolickou církev stav naprosto neúnosný. Gregoriánský kalendář oproti juliánskému posunuli tedy o 13 dní kupředu. Proto také pravoslavní v Rusku, Srbsku a i v zemích, řídících se dle ortodoxního, tj. juliánského kalendáře, slaví vánoce později. Proto také i Velká říjnová revoluce v Rusku byla odstartována 7. listopadu 1917. A tak logicky ani onen očekávaný Armagedon by nepřipadl na 21. 12. 2012 ale až na 3. 1. 2013, což je ale zase z hlediska numerologického nic moc.

    

mayan-calendar-1.jpgNo, tak tohle nám nevyšlo, musíme se poohlédnout jinam. Třeba k Mayům, kteří obývali území dnešní střední Ameriky. Kalendář, který vytvořili před pěti tisíci lety, právě v tyto kritické dny končí také. Žádné dílo není nekonečné. Možná jeho autor už toho měl dost, možná dostal jinou práci, možná mu došly dřevěná  tabulky, ukradli mu dlátka. snad vyhrál obrovskou truhlici zlata, či přešel na erotické kalendáře, nebo zemřel. Kdo ví jak to bylo. Třeba se starým Mayům jenom zdálo, že už mají kalendář dopředu až až.
Upadla mi jen taková malá drobnost. Kalendář Mayů nekončí v pátek 21. ale v neděli 23. prosince 2012 (třetí achou kan-kin), jak píší odborníci. Ajta-krajta. Konečně, proč by měl být konec světa před víkendem...

    

Možná bychom zvěděli i více, kdyby v roce 1562 nenechal aktivně spálit františkánský provinciál Yucatán Diego de Landa většinu dovezených mayských knih a artefaktů jako dílo ďábelské. Tak nás tento ideologický čistič připravil o mnohé. Mayové byli doslova uchváceni časem a jejich kalendář byl přesnější než náš současný. Je to do sebe zapadající koloběh Slunce, Měsíce a planet. Dokázali předpovědět zatmění Slunce na tisíce let dopředu. V 8. století n. l. předpověděli, že „bílí bohové připlují přes moře 5. března 1519." A kdy dorazil španělský dobyvatel Hernán Cortez? Píší kdesi, že bingo, ale zase takové bingo to nebylo. Připlul tak nějak přibližně v té době, jak jsem zjistil z jiného zdroje. Evropští historikové píší že 15. února 1519.

    

Jak bude vypadat ten přesný okamžik 21. prosince 2012 ve 23 : 59 : 21 jak udávají hodiny poslední vteřiny? A o jaký čas se vlastně jedná? O SEČ? ZEČ? MEČ? BEČ? Aktuání čas na Tichomořských ostrovech, nebo v Kaliformii? Nebo bude trvat 24 hodin než Armagedon oběhne zeměkouli? Nebo teprve něco nastane? Ne, něco se mi tady nezdá...

Jedno je ale jisté! Konec světa bude! Jedna ku sedmi, že to bude v pátek! Ale nepodsouvejte mi který!

 


 

Líbilo se vám kocourkové? Tak se mrkněte kam dál:

Záhada nikoliv bermudského trojúhelníka

V zemi soumraku

Kruhy v obilí

Ash

10. dimenze

 Předchozí    Další 
Googlepage rank
CMS PRO-WEB