úvodní stránka

Internetová diskuzeCo je třeba v Česku k tomu, abyste se mohli úspěšně účastnit internetových diskuzí

diskuze.JPG

Především však:

1. Držte se pravidla, že všechno je podvod, klam a mam. Všichni budou souhlasit, poněvadž pesimisté jsou považování za daleko moudřejší, než optimisté

2. Co nejostřeji vystupujte proti všem šťastným, úspěšným a optimistickým příspěvkům a obecně proti všem, co něco dokázali.

3. Kategoricky si vyhrazujte právo na váš názor, že za vším je něco nekalého! Například peníze, známosti, tatínek. A to je hanba.

4. Na pravidla českého pravopisu nehleďte! Pokud se do vás přece jen nějaký drzoun naveze za vaše „chibi", okamžitě ho utřete, že je debil a nic nepochopil. Vám jde přece především o obsah a ne o formu a nikdo vám v této historické chvíli nestojí za to, abyste si po sobě to vaše sdělení „Urbi et Orbi" ještě jednou přečetli.

5. Pokud ani pak nepochodíte, bez váhání použijte nějaké to: ;-> což je údajně sarkastická poznámka, hraničící s oplzlostí, anebo neváhejte, neztrácejte čas a pojmenujte vašeho odpůrce příslušným ústrojím rovnou.

6. Ani pak s vámi diskutující nesouhlasí? Nevadí! Vytáhněte ještě další skvělou zbraň! Flame war! Tapetujte! Ono Goebelsovské: Stokrát opakovaná lež se stává pravdou, přece funguje stále!

7. VeLIce KreaTivNí bUde, budETE-lI na pŘekVAapiVých MíStech pOUžíVat Schift! ANEBO ROVNOU SI ZAPNĚTE Caps Lock. To bude teprve shout! Výkřik!

8. Nikdy se nezapomeňte zmínit, že autoři ostatních příspěvků jsou jeden vedle druhého blbci a nevzdělanci, jen tamhle jsou dva blbci pod sebou. Jeden vedle druhého buď nedokončili ani čtvrtou obecnou, mají přestat hulit, anebo jim už dávno skončily vycházky v psychiatrické léčebně.

9. Ať už se diskuze týká čehokoliv, převeďte téma na takové, o kterém máte alespoň nějakou šajnu. Osvědčené jsou zavedené výkřiky jako například: Sparta je vřed našeho fotbalu.

10. A hlavně! Nikdy neuvádějte na sebe jakýkoliv kontakt, aby vás sousedé stále považovali za slušného člověka.

☼☼☼☼☼

     Snad, jednou, někdy, třeba za dlouho, třeba až týden před smrtí, se dočkám věty jako: Pane (paní) omlouvám se vám, ale teď vidím, že máte pravdu! Nebo aspoň: Když se na to dívám z vašeho úhlu pohledu, tak něco na vašem názoru je. Nebo aspoň: Ve vaší situaci to chápu. Nebo aspoň..., držím pec.

Co si vy myslíte o diskuzích na internetu? A mají vůbec nějakou cenu?Líbilo se vám kocourkové? A kam dál? Tak se mrkněte třeba sem:

11. přikázání - hoax nepřepošleš

Ideální rodina

Víte vy vůbec, kdo já jsem?

Sedm divů

Jsou věci, které si za peníze nekoupíte I. - Výhra

Jsou věci, které si za peníze nekoupíte II. Přepište dějiny

 Předchozí    Další 
Googlepage rank
CMS PRO-WEB