úvodní stránka

Mezi nebem a zemí

 

     levá bere, pravá dává
  nebo  pravá bere, levá dává?


     Nejsem pověrčivý, ale jsou věci mezi nebem a zemí... Moje maminka říkávala: Dneska mě svrbí levá dlaň, brzy přijde listonoška a přinese peníze. Jen jsem se tomu posmíval, ale vždycky tak tomu bylo. Přišla listonoška a donesla peníze. Nikdy se nestalo, že by ji tato pověra zklamala.

mince_v_ruce.jpg     Také si vzpomínám, jak nám maminka vysvětlovala, že každé svrbění levé dlaně není stejné. Podle ní vás začne svrbět levá dlaň vždy dva až tři dny před tím, než dostanete peníze. A prý záleží i na tom, kde přesně dlaň svrbí. Čím více ke středu, tím více peněz dostanete. Když svrbí pouze kolem prstů, znamená to, že částka nebude velká. Po celou dobu svrbění levé dlaně o tom nesmíte s nikým mluvit a také se nesmíte svrbění dlaně zbavovat, jinak by kouzlo pominulo. I já jsem se později o pravdivosti této pověry několikrát přesvědčil, uvěřil v její funkčnost a tak na hitparádě pověr předstihla i tu o černé kočce přes cestu.

     A vidíte. Tímto úžasným úkazem se zabývali i angličtí vědci. Nebo, že by to byli britští? Ti už se zabývali snad vším. A tak po mnoha letech bádání zjistili, že pověra o svědění dlaní je pravdivá. Pokud člověka svrbí dlaň, opravdu může očekávat spoustu peněz. Ale pravá dlaň! Pravá?!
     Dále vědci vyzkoumali, že pokud člověka svrbí dlaň pravé ruky, může očekávat nejen mnoho peněz, ale začne se mu dařit. Pokud ho svědí levá, nevyhne se finanční ztrátě. Dlužno ale dodat, že tuto smůlu můžete zažehnat drbáním ruky o kus dřeva. Jde tedy o podobný zvyk jako klepání na dřevo.

     Mně osobně se ale svět zhroutil! Převrátily se mi ty nejzákladnější axiomy, které jsem si budoval celá léta. Tak tedy pravá...

     Kde je tedy pravda? Zkusme ji najít my! Pokud se zúčastníte a zhodnotíte k užitku nás všech vaši zkušenost s tímto fenoménem. Bez přihlašování, bez registrace, bez jakékoliv sebemenší ztráty soukromí. Statistika sice nuda je, ale v tomto případě by mohla vnést do celé kauzy jistě cenné údaje pro nás všechny. A zkuste se podělit i s přáteli, neboť jedno je jisté. Čím více lidí se zúčastní hlasování, tím více se k správnému řešení přiblížíme.

Hlasování

Anketa

BlueBoard.cz


♪♫♪♫♪♪♫ 

     Já vím, mnozí si říkáte, že tu chybí možnost, že vše je jen pověra. Taková svrbící dlaň může být počínající ekzém, podráždění nervových zakončení na úrovni biologické, molekulární, atomární či částicové, potažmo informativní. Proč ne, souhlasím, ale o tom toto hlasování přece není. To dám docela určitě někdy příště. Ale, víte, už to informativní mnohé naznačuje!

Co si o tom myslíte vy? Na vašich názorech nám záleží! Svěřte se zde:


Líbilo se kocourkové? A kam dál? Tak mrkněte třeba sem:

Fejeton o kompromisu a optimalizaci

Chci přestat kouřit

Nebe nezná vyvolených

Záhada nikoliv Bermudského trojúhelníku

Nezaměstnaný anděl strážný hledá práci

Fejeton o prozřetelnosti

 Předchozí    Další 
Googlepage rank
CMS PRO-WEB