úvodní stránka

Proč se říká...

 

Proč se říká        Milí a vzácní čtenáři,

v úvodu knihy přijměte ujištění, že koupí pro sebe uděláte dobře a získáte  možnost blýsknout se ve společnosti neobvyklými znalostmi. Po přečtení encyklopedie se už vyznáte. Budete vědět, kde je zakopaný pes a dáte si pozor na hňupy a kretény a užasnete, že pitomec není nadávka, ale souvisí se zvířaty. Dozvíte se mimo jiné, jak se k nám dostala kremžská hořčice, španělský ptáček a guláš. Proč nefárají faráři ale horníci a proč v dolech nepracují dolníci. Také se dočtete co je hasačert a co je to mít za lubem i o oknech dokořán. Sbírka Proč se říká je zábavná etymologická frazeologie a idiomatika, obsahuje 277 ustálených slovních spojení a ještě jedno navrch. Proč? Uvidíte. Po jejich prostudování budete považováni za lidi, co nemají hlavu jenom na čepici.

    O autorovi

Miroslav autor.JPGKazda – spisovatel a fejetonista. Narodil se ve znamení ryby v roce 1949 v Brně. Jako správná ryba od dětství hledal ony  tajemné principy, které dokázal pojmenovat až daleko později. Střídá mnoho atraktivních profesí, která mu přinášejí bohaté zážitky. Jeho povaha ho však nutí k nahlédnutí i do mnoha světových filozofií a smyslem se stává permanentní hledání. Současně se však věnuje i etymologii a všemu co souvisí s jazykem.

Po mnoha desítkách fejetonů mu v roce 1999 vychází soubor povídek pod souhrnným názvem Brána 2000. O rok později se vzdává pohodlí velkoměsta a odchází do malinkaté vísky, kde píše tak zvláštní a napínavý román Jeremiash a o pár let později Účes pro zvlášť slavnostní příležitost, pohádku Ash a velký slovník latinských citací, které si můžete rovněž stáhnout a přečíst na databooku.

Dnes tedy konečně přišel čas a vychází encyklopedie Proč se říká…       

     
ukázka

Pokud Vás ukázka zaujme, můžete si celou encyklopedii 277 + 1 Proč se říká... objednat zde.Cena: 119 Kč,
počet stran: 232
formát PDF 3,09Mb, možnost uložení a tisku na formát A4


Způsoby platby: Převodem na účet 2800446237 / 2010.
Do zprávy pro příjemce uveďte svoji e-mailovou adresu!!! a písněte mi, prosím, na: e-kniha@seznam.cz


Kontakt: e-kniha@seznam.cz, ICQ: 397-930-371, skype: mir.ka.1
Zasíláme na vámi udaný email téměř okamžitě po obdrženi platby!


 

 Naše knihy na databook.cz  

Encyklopedii také nabízí portál Naše knihy na databook.cz ve formátu PDF a to za stejnou cenu, kde je navíc dostatek možností platby a okamžítého získání e-knihy.

eknihulka.cz.jpg  

Encyklopedii také nabízí portál eknihulka.cz na stránce: http://www.eknihulka.cz/vecna-literatura/info/kazda-proc-se-rika ve formátu PDF a to za stejnou cenu, kde je navíc dostatek možností platby a okamžítého získání e-knihy.


 Další 
Googlepage rank
CMS PRO-WEB